تحکیم روابط زوجین در ۵ سال اول زندگی مشترک
  • 1403/02/04 - 14:18
  • - تعداد بازدید: 462
  • - تعداد بازدیدکننده: 457
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree
کانون همیاران سلامت دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار کرد:

تحکیم روابط زوجین در ۵ سال اول زندگی مشترک

کانون همیاران سلامت دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه با همکاری مرکز مشاوره دانشجوئی، کارگاه آموزشی با موضوع: « تحکیم روابط زوجین در ۵ سال اول زندگی مشترک » برگزار نمود.

به گزارش ایحاء از کرمانشاه؛ با عنایت به پرداختن به آموزش های مشاوره ای، جهت ارتقاء سطح علمی، آموزشی و اطلاعاتی دانشجویان و نکاتی که یک فرد مجرد برای تحکیم زندگی مشترک خود در آینده باید به آنها توجه کند، کارگاه آموزشی با عنوان: «تحکیم روابط زوجین در ۵ سال اول زندگی مشترک» با ارائه استاد باقرپناه، استاد مشاور دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه و با حضور دانشجویان در محل سالن جلسات این مرکز برگزار گردید.

در ابتدای این کارگاه استاد باقر پناه گفت: دلیل تاکید بر ۵ سال اول این است که 70 درصد طلاق ها در 5 سال اول زندگی صورت می پذیرد بنابراین ۵ سال اول زندگی مشترک تعیین کننده می باشد و اگر زوجین در این پنج سال صبر و تحمل داشته باشند و از خطاهای یکدیگر چشم پوشی کنند، زندگی ادامه می یابد و زوجین می توانند مشکلات مختلف را در کنار یکدیگر حل نمایند. پس پیشگیری بهتر از درمان می باشد و در صورت آموزش و تمرکز بر چنین زوج هایی می توان بهترین بهره وری را داشت، چون هنوز ساختار خانواده یعنی الگوی حاکم بر روابط شکل نگرفته است.

ایشان در ادامه اظهار داشت : ارتباط موثر زوجین چیزی فراتر از تبادل اطلاعات است. به این ترتیب در ارتباط موثر علاوه بر اینکه پیامی را به طور واضح منتقل می­‌کنید، باید به گونه ای گوش فرا دهید که معنای کامل گفته ها را بدست آورید و باعث شوید شخص مقابل شما احساس شنیده شدن و درک شدن داشته باشد.

استاد باقر پناه در این جلسه آموزشی به دیگر موضوعات و نکاتی که باید بر آن تأکید شود اشاره نمودند که شامل:

���� نگرش درست به ازدواج

���� تعهد  

���� مرزسازی و حریم سازی  

پرهیز از الگوی ارتباطی مخرب����

���� گفتگوی خوب

���� صمیمیت و دوستی

���� تقویت روابط عاشقانه

���� سرگرمی و تفریح در زندگی

  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 845
کلمات کلیدی
مدیر سایت کرمانشاه
خبرنگار

مدیر سایت کرمانشاه

تصاویر